• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ogromne zainteresowanie mieszkaniami przy Tytoniowej. Nabór trwa do końca maja

12 maja 2021

100 wniosków w 20 minut – taki rekord padł dzisiaj podczas elektronicznego naboru aplikacji od zainteresowanych wynajmem mieszkań w blokach budowanych przy ul. Tytoniowej. Powstają w ramach programu Mieszkanie plus; to wspólny projekt spółki PFR Nieruchomości i radomskiego samorządu. Najemcy będą mogli się wprowadzać w końcu roku.

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

W dwóch siedmiokondygnacyjnych budynkach będzie 194 mieszkań. - Na zgłoszenia będziemy oczekiwać drogą elektroniczną do końca maja na stronie radom.mdr.pl i www.radom.pl. A jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, albo jest on utrudniony, może zadzwonić na infolinię - 48 36 20 977 i umówić się z urzędnikami, którzy przyjmą aplikację. Pod tym numerem można też zasięgnąć informacji - przypomina prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Kolejnym warunkiem jest dostarczenie dokumentów niezbędnych do formalnej weryfikacji danych zawartych we wniosku. Weryfikacją zgłoszeń zajmie się spółka PFR Nieruchomości. - Liczę, że wspólnymi siłami na początku, albo w połowie września będą podjęte pierwsze decyzje - mówi prezydent.

Nabór w dwóch etapach

Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości podkreśla, że współpraca z radomskim samorządem była wzorowa. - Do dyspozycji najemców mamy mieszkania, których średni metraż wynosi 59 m kw. Są to lokale począwszy od kawalerek, do czteropokojowych - 0d 27 do 72 m. Do tego 124 miejsca postojowe naziemne, przestrzeń zielona oraz plac zabaw - wylicza.

Nabór najemców będzie odbywał się dwuetapowo. W pierwszym, miasto kierując się kryteriami tzw. społecznymi zgodnymi z uchwałą rady miejskiej, przyzna punkty za spełnienie kryterium pierwszeństwa, w drugim - PFR Nieruchomości będzie weryfikować zdolność czynszową, czyli do terminowego regulowania płatności.  Dopiero wtedy zostanie ogłoszona lista najemców.

- W pierwszych dwóch latach proponujemy najem instytucjonalny. Jest on bardzo bezpieczny, regulowany ustawowo. Będzie można także ubiegać się o dopłatę. Mieszkańcy będą mogli je otrzymać, jeśli spełnią kryteria ustawowe, przez 15 lat. Dzięki temu nasze czynsze stają się atrakcyjniejsze - podkreśla Wąchała-Malik. Dopłaty wynoszą od 100 do kilkuset złotych. - Tutaj średnia dopłata będzie wynosiła około 535 - 550 zł - dodaje przedstawicielka PFR Nieruchomości.

Czynsz za wynajem mieszkania o powierzchni około 50 m będzie wynosić około 1300 zł.

"Możliwy najwyższy standard"

Inwestorem zastępczym nadzorującym tę inwestycję jest firma Investcover. - Budowa jest zaawansowana w około 70 procentach. Mimo drobnych wyzwań pojawiających się w trakcie budowy, realizujemy ją zgodnie z zakładanym harmonogramem i bez większych przeszkód. Mieszkania będą w możliwie najwyższym standardzie. W tej chwili jesteśmy na etapie kompletowania warunków technicznych mieszkania pokazowego. Trwają ostatnie prace przy elewacji jednego z budynków i rozpoczęły się prace wykończeniowe – poinformował Paweł Gossa, prezes Investcover.

bdb

Tags