Reklama

Okradali kierowców ze wschodu śpiących w autach. Policja zatrzymała ich w okolicach Radomia

27 listopada 2023

Trzy osoby podejrzane o okradanie kierowców śpiących w samochodach na parkingach przy drogach szybkiego ruchu zatrzymali mazowieccy kryminalni. Na wniosek śledczych wobec dwóch osób sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

fot. KWP Radom

 

Jak informuje zespół prasowy KWP w Radomiu, funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy we współpracy z policjantami z KMP w Suwałkach od pewnego czasu pracowali nad sprawą napadów na samochody. Z ustaleń wynikało, że sprawcy obserwowali podróżnych ze wschodu, śpiących w swoich autach na parkingach przy trasach szybkiego ruchu na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Następnie wykorzystując nieuwagę podróżnych, zazwyczaj wybijali szybę, kradnąc z pojazdów plecaki, torebki, saszetki z pieniędzmi, dokumentami i innymi wartościowymi przedmiotami.

Efektem prowadzonych czynności było zatrzymanie 20 listopada w okolicy Radomia 22-letniej kobiety oraz dwóch mężczyzn (27- i 37-letniego). Podczas przeszukania samochodu mundurowi zabezpieczyli narzędzia, wykorzystywane najprawdopodobniej do wybijania szyb w autach. Wszyscy troje trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego prokurator Prokuratury Rejonowej w Suwałkach przedstawił im zarzuty kradzieży z włamaniem.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd wobec mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Sprawa ma charakter rozwojowy.

kat

Tags
Reklama