• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Organizowali sfingowane kolizje drogowe i wyłudzali pieniądze od ubezpieczycieli. Mogli stracić 300 tys. zł

21 czerwca 2021

Około 300 tys. zł straciły towarzystwa ubezpieczeniowe na skutek wyłudzeń odszkodowań z tytułu zgłaszanych sfingowanych zdarzeń drogowych. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu zatrzymali w Warszawie i okolicach siedem osób współdziałających w tym procederze. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

 

fot. KWP Radom

 

 
Jak informuje zespół prasowy KWP w Radomiu, w toku trwającego od kwietnia 2021 r. śledztwa policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP ustalili, że na terenie różnych miejscowości znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, działały współpracujące ze sobą osoby, zajmujące się wyłudzaniem odszkodowań z tytułu zgłaszanych do ubezpieczycieli pozorowanych zdarzeń drogowych. Do przestępczego procederu wykorzystywane były samochody głównie klasy premium, będące w leasingach. Sprawcy organizowali sfingowane kolizje drogowe między sobą lub wymuszając zdarzenia z osobami postronnymi. W zgłoszeniach szkód wskazywano okoliczności zdarzenia, które nie były zgodne z prawdą.

Dotychczasowe ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że z tytułu wypłat odszkodowań z polis OC i AC mogło dojść do wyłudzenia około 300 tys. zł. od towarzystw ubezpieczeniowych. Mundurowi do sprawy zabezpieczyli dwa samochody o wartości niemal 100 tys. zł oraz zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali siedem osób, które usłyszały zarzuty wyłudzeń oraz usiłowania wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych. To mężczyźni w wieku od 25 do 51 lat. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nadal nad nią pracują.

kat

Tags