Orkiestra się stroi

8 stycznia 2008
Radomska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy równiez stroi instrumenty. Zagra - tak jak pozostałe w całym kraju - w najbliższą niedzielę. Jeszcze nie wiadomo jakie przdmioty będą licytowane na aukcjach. Sztab Orkiestry przygotowany

Sztab XVI finału WOŚP organizuje jak w latach poprzednich komenda hufca ZHP, wspiera ją miasto i policja. Do harcerzy zatem powinni zgłaszać się wszyscy zainteresowaniu kwestowaniem; przypominamy że siedziba hufca, z powodu remontu budynku przy ul. Słowackiego mieści się teraz w siedzibie zespołu szkół ogólnokształcących przy ul. 11 Listopada (dawny "ekomomik", wejście od ul. Warszawskiej). - Większość wolontariuszy to znane nam osoby, jest sporo grup zorganizowanych z poszczególnych szkół - mówi zastępca komendanta hufca Bartosz Bednarczyk. - Licytacje odbędą się zreszstą także w najbliższych dniach w szkołach.

Młode osoby z puszkami Orkiestry spotkamy w godzinach od 8.30 do 19.30 głównie w centrum miasta i w supermarketach. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwać 160 policjantów. - W razie potrzeby patrole będą przemieszczać się za wolontariuszami, albo przewozić ich z pełnymi puszkami do miejsca zbiorki - wyjaśnia rzecznik radomskiej KMP Rafał Jeżak.

Licytacje gadżetów odbędą się tradycyjnie na Placu Jagiellońskim. - Dziś jeszcze nie znamy konkretów, ale mamy bardzo dużo deklaracji od osób, które podarują nam przedmioty na aukcję - zapewnia Jacek Kosiec ze sztabu. - Kolekcja 12 cennych obrazów przekazana nam przez jednego z radomian będzie licytowana w internecie. Na placu - gadżety m.in. od  władz miasta, parlamentarzystów. Obiecali nam je posłowie Wikiński, Suski, minister Kopacz, senator Karczewski.

Chętni do przekazania gadżetów mogą do piątku przynosić je do hufca, można je ofiarować także w ostatniej chwili, już podczas koncertu. Ten rozpocznie sie o godz. 13 i wystąpią w nim głównie radomskie zespoły. - Niestety nie stać nas na dużą gwiazdę, a nie mamy sponsora, by jej zapłacić - przyznaje Szymon Wykrota ze sztabu WOŚP. - Mimo, że jest to koncert charytatywny, nikt nie chce grać za darmo.

Sekretarz miasta Rafał Czajkowski zapewnia, że magistrat bardzo aktywnie włącza się w finał WOŚP. - Opłacamy scenę i nagłośnienie, ochronę oraz pokaz sztucznych ogni. Kolegium prezydenckie przekaże gadżety na licytację, prezydent Kosztowniak i ja na pewno będziemy też kwestować - podkreśla.

W tym roku na placu uczestników wielkiego grania czekają także inne atrakcje: pokazy strażackie i policyjne, w tym tresury psów. - Kierowcy będą też mogli sprawdzić ile mają na swym koncie punktów karnych. Ale tym razem nie za darmo, ale za pieniążek wrzucony do puszki - dodaje Jeżak.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na leczenie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.