• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Otwierają drugi etap trasy NS. Na razie jest ona tymczasowo dopuszczona do ruchu

22 października 2021

Zakończyły się roboty przy budowie drugiego etapu trasy N-S. Od dzisiaj, 22 października od około godziny 12 zostanie ona otwarta od skrzyżowania z ulicą Czarnoleską do skrzyżowania z ulicą Żakowicką zgodnie z tymczasową organizacją dla ruchu kołowego. Odcinek ulicy Wjazdowej nadal pozostaje zamknięty.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

- Będzie można również korzystać z przejazdu przez tory u zbiegu ulic Wjazdowej i Gajowej. Stała organizacja ruchu zostanie natomiast wprowadzona po zakończeniu trwającej obecnie przebudowy odcinka ulicy Wjazdowej w sąsiedztwie zajezdni autobusowej MPK - informuje Dawid Puton, rzecznik MZDiK. Przypomina, że ten etap zaczął się później niż podstawowa część inwestycji, więc skończy się także później.  - Zgodnie z umową poszerzony odcinek ulicy Wjazdowej powinien być gotowy do końca listopada tego roku. Do tego czasu pozostanie on zamknięty dla ruchu. Ze względu na brak pętli indukcyjnych na przebudowywanym wlocie ulicy Wjazdowej nie będzie ponadto funkcjonowała sygnalizacja na nowym rondzie na skrzyżowaniu ulicy Wjazdowej z trasą N-S - wyjaśnia rzecznik.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 25 będą kursowały dotychczasowym objazdem, obowiązującym od  10 kwietnia br. aż do momentu otwarcia dla ruchu odcinka ulicy Wjazdowej oraz wprowadzenia stałej organizacji ruchu w tej okolicy. Objazd ten przebiega w obydwu kierunkach ulicami Wierzbicką, Łukasika (powrót przez Limanowskiego), 1905 Roku, Młodzianowską oraz Pallotyńską.

Trasa ma częściowo odciążyć ulice: Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku i Limanowskiego. Dojazd z Południa przez ulicę Czarnoleską, trasę N-S (wzdłuż torów kolejowych), ulicę Młodzianowską (pod wiaduktem nad torami kolejowymi oraz pod wiaduktem na ulicy 1905 Roku), a następnie Mariacką do ronda Kisielewskiego pozwoli na ominięcie pięciu albo sześciu miejsc z sygnalizacją świetlną (w zależności od dotychczas wykorzystywanego wariantu). Na wskazanej drodze będą natomiast tylko dwie sygnalizacje: na nowym rondzie na skrzyżowaniu z ulicą Wjazdową i na Mariackiej przy Sedlaka (już istniejąca, wzbudzana przez pieszych albo rowerzystów). Nowa trasa dojazdu do centrum Radomia wskazana jest szczególnie teraz, w okresie przewidywanego wzmożonego ruchu w okolicach cmentarza na Borkach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o stosowanie się do oznakowania na trasie N-S, jak też o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie robót prowadzonych wciąż na odcinku ulicy Wjazdowej obok zajezdni MPK Radom.

kat