Otyłość można leczyć. Szpital na Józefowie zaprasza na „Dzień z bariatrią”

21 listopada 2022

Chorujesz na otyłość? Stosowałeś różne diety bez trwałego efektu? Nigdy nie leczyłeś otyłości pod opieką specjalistów? Chcesz się dowiedzieć, jak możesz zmienić swoje życie i skutecznie leczyć chorobę?  – to pytania zadawane przez organizatorów Dnia Otwartego z Bariatrią w szpitalu na Józefowie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Odbędzie się on w środę, 23 listopada. - To szansa dla wszystkich zainteresowanych leczeniem otyłości. Takie spotkania to unikalna możliwość porozmawiania z lekarzami, a także z pacjentami, którzy poddali się chirurgicznemu leczeniu otyłości, która jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia otyłości olbrzymiej. Podczas takiego wydarzenia jesteśmy w stanie dużej grupie pacjentów przedstawić sporo informacji – podkreśla lek. Tomasz Szadkowski, chirurg na co dzień zajmujący się chirurgicznym leczeniem otyłości w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

W programie znajdą się m.in. tematy: znaczenie kompleksowej opieki w procesie leczenia otyłości; rola diety w procesie przygotowania do zabiegu; odżywianie po zabiegu bariatrycznym; rola fizjoterapeuty przed i po zabiegu bariatrycznym; chirurgiczne leczenie otyłości – dla kogo, kiedy i dlaczego; przygotowanie i rekonwalescencja po zabiegu; rodzaje i bezpieczeństwo operacji bariatrycznych; leczenie zachowawcze.

Tego dnia zostały zaplanowane spotkania: o godz. 11.30 - dla pacjentów i osób zainteresowanych leczeniem otyłości, o godz. 13.30 - dla lekarzy POZ i specjalistów.

Wszystkie spotkania są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszego zapisu.

Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na Facebooku szpitala.

Dzień z Bariatrią w Radomiu jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „W Nowym Kształcie” wspierającej leczenie otyłości.

kat

Tags