Papierosy bez akcyzy skarbowej. 60-latek z Kozienic wprowadzał je na rynek

1 kwietnia 2022

Ponad 13 tys. sztuk papierosów i niemal 3 kg krajanki zabezpieczyli policjanci z Kozienic, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą i korupcję. Kontrabanda znaleziona została u mieszkańca powiatu kozienickiego. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

 

fot. KPP Kozienice

 

- We wtorek policjanci z Kozienic w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 60-latka, który wprowadzał do obiegu papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna został zatrzymany podczas wytwarzania wyrobów tytoniowych. W jego pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się także 3 kg krajanki tytoniowej, która została również zabezpieczona. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wstępnie oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na 15 tys. zł. 60-latek usłyszał już zarzuty - informuje podkom. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Policja przypomina, że za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Kozienic. - Pamiętajmy, że kupując takie nielegalne wyroby, nigdy nie znamy do końca ich składu chemicznego, dlatego mogą one być bardzo niebezpieczne - ostrzega podkom. Tarczyńska.

kat.

 

Tags