Park na Gołębiowie II. Włączyć do terenu ogródki działkowe, czy nie?

12 października 2020

Jak ma wyglądać park na Gołębiowie II? Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowała dwa warianty. Jeden zakłada włączenie w teren parku ogródków działkowych, a drugi – pozostawienie ich w obecnym stanie. O wyborze koncepcji zdecydują sami mieszkańcy.

       

W tym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania parku. Proponowane przez MPU elementy urządzenia terenu rekreacyjnego to m.in. skate park, park tematyczny, część sportowa, labirynt z wieżą widokową, górka saneczkowa, plac zabaw i wiele innych.

- O potrzebie rozbudowy parku Gołębiów II mówi się już lat. Chcemy zająć się tym terenem, by to duże, rozwijające się osiedle zyskało takie przyjazne miejsce. Szczegóły chcemy opracować wspólnie z radomianami, dlatego zachęcam do udziału w konsultacjach - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Konsultacje w sprawie zagospodarowania parku Gołębiów II rozpoczną 15 października i potrwają dwa tygodnie. Uwagi i opinie można będzie zgłaszać w formie elektronicznej poprzez nadesłanie wypełnionej ankiety na adres: konsultacje@umradom.pl lub mpu@mpu.radom.pl. Można też będzie wypełnić ankietę w formie papierowej i dostarczyć do jednego z czterech stałych punktów obsługujących konsultacje: Biuro Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, Biuro Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30, Referat Komunikacji Społecznej (pok. 104) ul. Żeromskiego 53, Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1.

Planowane są też spotkania z mieszkańcami: 17 października (sobota) w godz. 11-13 - przy wejściu do Parku Gołębiów od strony ul. Hallera,  21 października (środa) w godz. 16-18 park Gołębiów w okolicy ul. Terenowej.

Źródło: UM Radom

Tags