Pierogi z „Jaskółeczki”

20 września 2007
Naleśniki z serem i frużeliną, pierogi z mięsem i kapsutą, placki ziemniaczane - to tylko niektóre z potraw serwowane przez "Gospodę Jaskółeczkę". Lokal zapewnia, że można tu zjeść domowy obiad: "za niewygórowaną cenę w miłej, przytulnej atmosferze". Wstęga już przecięta


Na dzisiejsze oficjalne otwarcie gospody przybyło wielu gości. Wszystkich przywitała Jolanta Gierduszewska ze stowarzyszenia "Wzajemna pomoc", które uruchomiło gospodę. – Bardzo się cieszę, że działamy już pełną parą – mówiła, podczas gdy wiceprezydent Anna Kwiecień przecinała symboliczną wstęgę.

"Gospoda Jaskółeczka" to bardzo przytulne, ciepłe miejsce i co najważniejsze - przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Również w obsłudze znalazło się 12 niepełnosprawnych. - To najważniejsza idea tego miejsca, że daje pracę osobom, które nigdzie indziej by jej nie znalazły. Tutaj zmienia się wizerunek takich osób w społeczeństwie – tłumaczy Anna Kwiecień.

Jedną z nich jest Areta Szatan, która ze nowego zajęcia jest bardzo zadowolona. - Mamy dni wolne w tygodniu, praca nie jest męcząca i są tu fajne koleżanki i koledzy - zapewnia.

Goście mogli sami sprawdzić, jak smakują dania. Przygotowano tradycyjne posiłki, które są specjalnością gospody. Były m.in: pierożki z mięsem i skwarkami, kopytka, jajka w majonezie, koreczki owocowe, ciasta i napoje. Wszystkiego pod dostatkiem.

Specjalnością  „Jaskółeczki” są posiłki, na które zapracowane gospodynie domowe nie mają czasu, a więc pracochłonne pierogi, uszka, naleśniki. Miłośnicy ciast, herbat i kawy również znajdą coś dla siebie. Wszystkie dania wykonywane są zgodnie z domowymi recepturami, ze świeżych warzyw, owoców, nabiału i mięs. - Naszą misją jest serwowanie domowych posiłków najwyższej jakości w niskich cenach „na każdą kieszeń” - podkreśla J. Gierduszewska. Na przykład za każdą zupę zapłacimy 2,50 zł. Za naleśniki z serem i frużeliną - 5 zł, kopytka - 2,50gr, kotleta mielonego kupimy już za 3,50 zł. Na deser kruche ciasteczka w cenie 2 zł i sok za 1,50 zł. Podsumowując: za niespełna 10 zł w „Jaskółeczce” można zjeść pyszny, domowy obiad.

Właściele zapowiadają też organizowanie wieczorków poetyckich, muzycznych lub wystaw prac plastycznych. 

„Gospoda Jaskółeczka” znajduje się na osiedlu Michałów przy ul. Królowej Jadwigi 15, powstała m.in. dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.