• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Piesi i rowerzyści bez szans w konfrontacji z samochodem. Trzy wypadki z ich udziałem

13 maja 2021

Trzy wypadki z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszymi i rowerzystami, odnotowała wczoraj radomska policja. Apeluje o ostrożność.

 

 

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 17 na ulicy Maratońskiej. - 22-letni kierowca BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał po oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. 17-latek trafił do szpitala. Natomiast po godz. 17 na ulicy Halinowskiej, 61-letni kierowca jeepa potrącił pieszego 6-latka, który wybiegł na jezdnię zza zaparkowanego auta. Dziecko przewiezione zostało do szpitala. Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 19 na ul. Mieszka I. Nieznany sprawca kierując toyotą na oznakowanym przejeździe dla rowerów potrącił 19-letnią rowerzystkę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia drogowego - wylicza Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tych wypadków.

- Zdarzenia te pokazują, że zarówno rowerzyści, jaki i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii - przypomina Leszczyńska.

kat
 
 

 

Tags