Pijana kobieta przewoziła samochodem 5-letnią córkę. Straciła prawo jazdy, stanie przed sądem

21 sierpnia 2023

35-latka wsiadła za kierownicę samochodu mając prawie 3 prom. alkoholu w organizmie i…  5-letnie dziecko. Kobieta już straciła uprawnienia do kierowania pojazdami. Odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

 

 

Zjęcie ilustracyjne (fot. KMP Radom)

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Warce. - Przed południem warecka dzielnicowa pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszem patrolówki zatrzymała do kontroli drogowej volkswagena. Znajdujące się wewnątrz dziecko nie było zapięte w pasy bezpieczeństwa i nie było przewożone w foteliku. Od kobiety mundurowi wyczuwali silną woń alkoholu, poddali więc 35-latkę badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że nieodpowiedzialna kobieta zdecydowała się wsiąść za kierownicę mając prawie 3 prom. alkoholu w organizmie - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Mieszkance gminy Warka zatrzymano elektronicznie prawo jazdy. Kobieta odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, może również być pociągnięta do odpowiedzialności za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Odpowie również za nieprawidłowe przewożenie dziecka w pojeździe. Za to wszystko kierującej grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. - Na szczęście podczas tego feralnego dnia nikomu nic się nie stało. Dziewczynką zaopiekowali się policjanci do czasu przybycia osoby, której przekazano dziecko i pojazd - dodaje nadkom. Wójcik.

kat

 

 

Tags