Pijana kobieta za kierownicą. Dzielnicowy zabrał kluczyki i nie pozwolił jej jechać

1 lutego 2023

Kobieta prowadziła samochód, choć w jej organizmie były ponad 3 prom. alkoholu. Kiedy policjanci dostali tę informację i chcieli zatrzymać siedzącą za kierownicą 42-latkę, ta uruchomiła silnik i chciała odjechać. Dzielnicowy zabrał jej kluczyki i udaremnił dalszą jazdę.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło w minioną środę w Mogielnicy (powiat grójecki). - Informację o dziwnie poruszającym się pojeździe otrzymał telefonicznie dzielnicowy. Kierowca osobowego seata miał chaotycznie poruszać się po mieście. Policjanci udali się w rejon, gdzie przed godz.19 zauważyli stojący na jezdni opisany pojazd. Kiedy funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z kobietą, która siedziała za kierownicą, ta uruchomiła silnik i chciała odjechać. Dzielnicowy zabrał jej kluczyki i udaremnił dalszą jazdę. Wygląd kobiety wskazywał na stan nietrzeźwości. Po zbadaniu okazało się, że 42-letnia mieszkanka gminy Mogielnica kierowała mając w organizmie ponad 3 prom. alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. - Obywatelska postawa osoby, która poinformowała dzielnicowego zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć tragedią - podkreśla nadkom. Wójcik.

kat

 

Tags