Pijanego kierowcę zatrzymali ratownicy medyczni. 31-latka czeka sąd i wydatek w kwocie do 60 tys. zł

4 lipca 2023

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie stanowił dla 31-latka żadnej przeszkody, aby wsiąść za kierownicę. Został on ujęty przez ratowników medycznych, a następnie przekazany policjantom z Kozienic. Okazało się, że oprócz braku uprawnień kierowca był też pijany: w swoim organizmie miał ponad 3,5 prom. alkoholu.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- W minioną niedzielę tuż po godz. 15 dyżurny Komendy Powiatowej w Kozienicach otrzymał zgłoszenie, że doszło do zatrzymania obywatelskiego mężczyzny, który kierował pojazdem i prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Ratownicy medyczni jadący ambulansem zwrócili uwagę na forda, którego styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący nim mężczyzna jest nietrzeźwy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 31-latka. Badanie wskazało ponad 3,5 prom. alkoholu w organizmie, a ponadto okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 6 lipca 2023 r.. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę - relacjonuje podkom. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności oraz obowiązek świadczenia pieniężnego w kwocie do 60 tys. zł na Fundusz Sprawiedliwości.

kat

Tags