Pijani zaatakowali policjantów

8 grudnia 2011
Wybijali szyby w klatce bloku. Gdy pojawili się policjanci, pijani młodzieńcy ich zaatakowali. Zostali zatrzymani, odpowiedzą za czynną napaść i znieważenie funkcjonariuszy oraz zniszczenie mienia. 

 

Wczoraj ok. godz. 23 do dyżurnego radomskiej policji zadzwoniła zaniepokojona radomianka i poinformowała, że młodzi mężczyźni wybijają szyby w klatce na jednym z radomskich osiedli. - Dyżurny skierował tam policyjny patrol. Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, zauważyli grupę dziwnie zachowujących się mężczyzn w wieku 19  -21 lat. Okazało się, że byli nietrzeźwi. Każdy z nich miał około 2 promili alkoholu w organizmie.  Mężczyźni kopiąc, szarpiąc i używając obraźliwych słów stawiali opór podczas zatrzymania. Na osiedle przyjechał z pmocą kolejny patrol - relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Trójka zatrzymanych trafiła do policyjnego aresztu. Odpowiedzą nie tylko za zniszczenie mienia, ale także za czynną napaść i znieważenie  funkcjonariuszy. Za przestępstwa, które popełnili grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(kat)

Reklama