Pijany 21-latek wjechał bmw na posesję niszcząc jej ogrodzenie. Teraz czeka go sprawa w sądzie

30 maja 2023

Blisko 1,5 prom. alkoholu w organizmie miał 21-latek, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i swoją jazdę zakończył na jednej z posesji, wjeżdżając wcześniej w jej ogrodzenie. Teraz młody  kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

 

fot. KPP Przysucha

 

 
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w nocy. - Około godz. 3.30  do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nieznamierowice w powiecie przysuskim. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem bmw, będący w stanie nietrzeźwości, uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci na miejscu zastali 21-latka, który kierując swoim bmw, wypadł z drogi i przejeżdżając przez ogrodzenie, zatrzymał się na jednej z tamtejszych posesji. Okazało się, że 21-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a on sam będzie teraz odpowiadał przed sądem - relacjonuje asp. szt. Aneta Wilk z KPP w Przysusze.

Policja przypomina: w świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

kat

 

Tags