Piknik lekkoatletyczny na terenie Osiedla Idea. To wydarzenie dla osób w każdym wieku

10 maja 2024

Kilka stref sportowych, konkurencje dla uczestników w różnym wieku, dobra zabawa i medale – tak w skrócie zapowiada się nadchodzący sportowy piknik lekkoatletyczny. W sobotę, 11 maja na skwerze na terenie Osiedla Idea w Radomiu odbędzie się wydarzenie otwarte promujące ruch jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu.

 

fot. Unidevelopment Radom


 
Piknik lekkoatletyczny zaplanowano z myślą o osobach w różnym wieku, w szczególności rodzinach z dziećmi. Wydarzenie odbędzie się w godz. 16 -18 na skwerze na terenie Osiedla Idea przy ul. Listopadowej 17.  W trakcie pikniku uczestnicy będą mieli okazję aktywnie spędzić czas w strefach sportowych. Organizatorzy przewidzieli możliwość spróbowania sił w dyscyplinach takich, jak skoki w dal, rzut oszczepem oraz biegach dla najmłodszych – na dystansie 30 m i 250 m. W poszczególnych strefach uczestnikom będą towarzyszyli goście specjalni – sportowcy z klubu RLTL Optima Radom: Dawid Krzemiński – lekkoatleta, Mistrz Polski w trójskoku; Martyna Kotwiła – sprinterka, Mistrzyni Polski na 200 m i brązowa medalistka Mistrzostw Świata U20 2018; Aneta Rydz – polska lekkoatletka, skoczkini wzwyż, Młodzieżowa Mistrzyni Polski 2016.

- Po raz kolejny organizujemy w Radomiu wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta. Często słyszymy, że ruch to zdrowie i poprzez organizację aktywnego dnia na świeżym powietrzu chcemy promować zdrowy styl życia, zwłaszcza wśród najmłodszych. Sportowy piknik lekkoatletyczny to dobry pretekst, żeby spróbować swoich sił w kilku dyscyplinach i dobrze się przy tym bawić. To też dobra okazja do budowania więzi wśród lokalnej społeczności, którą wspieramy jako firma działająca na radomskim rynku nieruchomości – zapewnia Barbara Kunicka z Unidevelopment S.A.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekają zdrowe przekąski, medale, dyplomy pamiątkowe i upominki. W strefie piknikowej, na stanowisku Wodociągów Miejskich, każdy będzie mógł ugasić pragnienie i spróbować radomskiej kranówki serwowanej również z owocowymi dodatkami.

- Chociaż zajęcia w naszym klubie lekkoatletycznym wciąż cieszą się popularnością wśród najmłodszych, to dostrzegamy, że dzieci są dziś mniej sprawne niż jeszcze kilka lat temu. Na co dzień częściej spędzają czas przed komputerem niż wspólnie z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Wydarzenia sportowe pokazują, że aktywnie spędzając czas, możemy się wspólnie bawić i uczyć działania zespołowego. W klubie lekkoatletycznym nie tylko prowadzimy nieodpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w Radomiu, ale dodatkowo angażujemy się właśnie w wydarzenia propagujące ruch jako formę spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Artur Błasiński, trener klubu RLTL Optima Radom, współorganizatora pikniku.

Piknik jest organizowany przez Unidevelopment S.A we współpracy z klubem lekkoatletycznym RLTL OPTIMA Radom.

Tags