Reklama
Reklama

Platforma czy widna?

4 grudnia 2006

Nie będzie platform dla niepełnosprawnych w przejściu podziemnym w Al. Grzecznarowskiego. W każdym razie nie w tym roku.

W przejściu znajdzie się raczej winda - Unieważniliśmy przetarg – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Marek Czyż. - Firma, która przetarg wygrała nie zdążyłaby wykonać robót do końca roku.

Zakład Elektroniki Dźwigowej z Radomia, bo to on wygrał przetarg, odmówił podpisania umowy z MZDiK, motywując to tym, że nie zdąży do końca roku zamówić platformy u producenta w Niemczech i jej zamontować. Najwcześniejszy realny termin dostawy i montażu platformy to koniec stycznia - początek lutego 2007 r. - A my musieliśmy wydać przyznane przez radę miejską fundusze właśnie do końca tego roku – tłumaczy Czyż. – Oddamy więc pieniądze do kasy miasta i w przyszłym roku rozpiszemy nowy przetarg. Niekoniecznie będzie to jednak przetarg na platformę.  – Zastanawiamy się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłby szyb windowy. Byłby on mniej narażony (ze względu na zamkniętą powierzchnię) na dewastację - dodaje szef MZDiK.

W budowie szybu miałaby również partycypować spółka Feniks.