Po opadach śniegu ślisko na drogach. Śmiertelny wypadek w powiecie grójeckim

24 listopada 2022

Jedna osoba nie żyje, a siedem zostało rannych w wypadku, do którego doszło rano na drodze wojewódzkiej 731 w Brankowie w powiecie grójeckim. Zderzyły się tam bus i ciężarowe volvo. Policja apeluje o zachowanie ostrożności, bo po opadach śniegu na drogach jest ślisko.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do tragicznego zdarzenia doszło około godz. 5.45. - Ford transit jadący w kierunku Białobrzegów, którym podróżowało osiem osób  - pięć kobiet i trzech mężczyzn - wpadł w poślizg. W tym czasie w kierunku Warki jechało ciężarowe volvo, które uderzyło w bok busa. Niestety, w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła 50-letnia pasażerka forda. Pozostałe siedem osób nim podróżujących trafiło do szpitali w Grójcu, Kozienicach i Radomiu. Kierowca tira nie odniósł obrażeń, był trzeźwy - mówi podkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Droga na 27 km była zablokowana do godz. 9.20. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego z Grójca prowadząc czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności wypadku.

- Z uwagi na intensywne opady śniegu na drogach jest ślisko, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie jazdy do panujących warunków na drodze - apeluje nadkom. Wójcik.

bdb

Tags