• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pod kołami dostawczego auta zginęła rowerzystka. Kobieta wymusiła pierwszeństwo?

28 maja 2021

63-letnia rowerzystka zginęła pod kołami samochodu dostawczego marki Renault Master w Wierzchowinach w gminie Jedlińsk. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta wymusiła pierwszeństwo.

 

 

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj. - Około 14.30 dyżurny radomskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wierzchowiny (gmina Jedlińsk). Natychmiast skierował tam patrol ruchu drogowego. Na miejscu okazało się, że na drodze gminnej w obszarze zabudowanym, kierowca dostawczego renault, 37-letni mężczyzna potrącił śmiertelnie jadącą na rowerze 63-letnią kobietę. Rowerzystka wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wymuszając pierwszeństwo na jadącym autem dostawczym. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca renault był trzeźwy. Kierowca po wykonaniu czynności służbowych został zwolniony - relacjonuje asp. sztab. Kamila Adamska z KPP w Radomiu.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

kat

 

Tags