„Podążając za światłem”. Wystawa fotografii Lidii Mikockiej-Rosińskiej w Resursie

30 września 2022

Resursa zaprasza dzisiaj, 30 września o godz.18 na otwarcie wystawy „Podążając za światłem” Lidii Mikockiej-Rosińskiej. Główne motywy fotografii autorki to przyroda i człowiek. Kluczową rolę w kształtowaniu obrazu w jej zdjęciach odgrywa światło.

 

 

Na ekspozycję składa się zestaw fotografii (najczęściej dyptyków) ukazujący interesujące kombinacje formalno-kolorystyczne i ich wzajemny wpływ na siebie. Autorka porusza się w świecie przyrody, której towarzyszy człowiek, a kluczową rolę w kształtowaniu obrazu i budowaniu nastroju odgrywa w jej fotografiach światło.

Lidia Mikocka-Rosińska (ur. w 1976 r. w Pionkach) ukończyła technologię chemiczną na niegdysiejszej Politechnice Radomskiej oraz kurs zawodowy w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług (rejestracja i obróbka obrazu – fotograf i fototechnik). Od niedawna należy do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Autorka prac prezentowała swoje fotografie na kilku wystawach zbiorowych. Nagradzana w konkursach fotograficznych: Ulica Teatralna 2021 (I nagroda), Ulica Teatralna 2022 (wyróżnienie honorowe) oraz Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret 2021”, Edycja 15/ www.todobrykonkurs.pl (wyróżnienie).