Policja poszukiwała tych przestępców od kilku lat. Jednego zatrzymała w hiszpańskiej Maladze

11 września 2023

Dwóch spektakularnych zatrzymań poszukiwanych mężczyzn zatrzymali policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu. Mieszkaniec Kozienic, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą wpadł w hiszpańskiej Maladze. Drugiemu udawało się ukrywać przez ostatnie siedem lat.

 

 

Jak informuje zespól prasowy KWP w Radomiu, na kozieniczaninie ciążył wyrok ponad pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna uciekał z Polski. Wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu.
40-latek poszukiwany był od 2020 r. za popełnione przestępstwa, w tym kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Teren Polski opuścił z obawy przed zatrzymaniem przez policję. Intensywne czynności wykonywane przez funkcjonariuszy wydziału poszukiwań i identyfikacji osób KWP  w Radomiu pozwoliły ustalić, że 40-letni kozieniczanin ukrywa się w Hiszpanii. w Maladze. Właśnie tam został zatrzymany, a następnie przekonwojowany do Polski. 

Trzy listy gończe za radomianinem

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali też 33-latka z Radomia, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od sierpnia 2016 r. Mężczyzna poszukiwany był trzema listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Radomiu za popełnienie szeregu przestępstw, w tym licznych kradzieży.

Mężczyzna przemieszczał się po całej Polsce, często zmieniał miejsca zamieszkania, miasta, w których się ukrywał. Zachowywał się bardzo ostrożnie. Jednak czynności operacyjne, które przeprowadzili policjanci z KWP w Radomiu pozwoliły na ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego. Jak się okazało, przebywał on niedaleko Radomia. To był sygnał do działań, które policjanci podjęli natychmiast.33-latek został zatrzymany i doprowadzony do najbliższego więzienia, gdzie odbędzie orzeczoną karę pozbawienia wolności.

kat

Tags