• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policja przestrzega: quadem i motocrossem nie wolno jeździć po lesie!

1 czerwca 2021

Aż dziewięć pojazdów silnikowych, które nie powinny jeździć leśnymi drogami zatrzymali zwoleńscy i radomscy policjanci, którzy wraz ze Strażą Leśną patrolowali miejsca, gdzie urządzają sobie rajdy użytkownicy motocykli i quadów.

 

fot. KPP Zwoleń

 

 
W miniony piątek policjanci z samodzielnego pododdziału prewencji policji z Radomia i KPP w Zwoleniu wraz ze Strażą Leśną z Miodnego kontrolowali tereny Lasów Państwowych na terenie powiatu zwoleńskiego. - Działania te są pokłosiem informacji, które policjanci uzyskują od mieszkańców zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez quady i motocrossy. W piątek mundurowi ujawnili łącznie dziewięć pojazdów, w tym dwa motocykle oraz jednego kierowcę samochodu do jazdy w terenie. Każdy, kto wjechał do lasu bez zezwolenia został ukarany mandatem. Dodatkową grzywną zostało ukaranych dwóch z kierowców, którzy jeździli bez wymaganych uprawnień i do tego pojazdami niedopuszczonymi do ruchu - informuje asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu.

Policja przypomina, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które pojazdami niszczą środowisko naturalne płosząc przy tym dzikie zwierzęta. Ci, którzy lekceważą obowiązujące przepisy muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. - Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej - zaznacza asp. Gregorczyk.

kat

Tags