Policjanci rozbili w Radomiu międzynarodową grupę przestępczą. Jej członkowie kradli m.in. urządzenia optyczne

7 czerwca 2022

Trzynastu mężczyzn w wieku od 23-45 lat, którzy kradli m.in. urządzenia optyczne i geodezyjne na terenie Unii Europejskiej i Szwajcarii, zatrzymali w Radomiu mazowieccy policjanci. Wartość strat spowodowanych przez działalność grupy przestępczej wyniosła ponad 5,3 mln zł. 13 osób usłyszało zarzuty, zaś wobec siedmiu zastosowano tymczasowe aresztowanie.

 

Insp. Wołowiec dziękował niemieckim policjantom

 
Jak informuje mazowiecka policja, funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego i wydziału kryminalnego KWP w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu od 2019 roku prowadzili śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej kradzieży oraz kradzieży z włamaniami do różnych instytucji na terenie Unii Europejskiej  i Szwajcarii. Na trop grupy złodziei wpadli mazowieccy policjanci, którzy rozpracowywali członków grupy zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Dzięki  współpracy nawiązanej na międzynarodowych spotkaniach  odbywających się w Niemczech oraz dzięki zaangażowaniu śledczych z Radomia ze szwajcarskimi i niemieckimi organami ścigania ustalono i zatrzymano 13 członków grupy przestępczej. Mężczyźni w wieku od 23-45 lat zatrzymani zostali na terenie Radomia. Przedstawiono im m.in. zarzuty kierownictwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, 28 kradzieży z włamaniami, gdzie suma strat sięgnęła ponad 5,3 mln zł oraz zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Siedmiu podejrzanych zostało aresztowanych, wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym wysokie poręczenia majątkowe.

Delegacja niemieckich policjantów z Berlina i Stuttgartu, którzy brali udział w rozbiciu grupy przyjechała do Radomia, gdzie komendant wojewódzki policji insp. Waldemar Wołowiec podziękował im za tak skuteczną współpracę.

kat

Tags