Policjanci zatrzymali do kontroli audi. A tam 5 tys. paczek nielegalnych papierosów i gotówka

29 lipca 2021

Ponad 120 tys. zł mógł stracić Skarb Państwa, gdyby na rynek trafiły papierosy bez polskich znaków akcyzy, które zabezpieczyli grójeccy policjanci. Do sprawy zatrzymali 52-letniego mężczyznę. Grozi mu m.in. kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

fot. KPP Grójec

 

- W ubiegłym tygodniu w Przęsławicach policjanci ruchu drogowego w związku z popełnionymi wykroczeniami zatrzymali do kontroli osobowe audi. Z wnętrza pojazdu wyczuli silną woń tytoniu. Podejrzewali, że 52-letni kierowca może przewozić nielegalne papierosy. Podczas przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ponad 5 tys. paczek papierosów. Dodatkowo w komorze silnika w reklamówce znaleźli 20 tys. zł w gotówce. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wstępnie oszacowano na blisko 123 tys. zł - informuje nadkom. Agnieszka Wojcik z KPP w Grójcu.

Do sprawy został zatrzymany został 52-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Teraz grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

kat

Tags