• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci zatrzymali Turka, podejrzanego o wyłudzenie 4,5 mln zł podatku VAT (WIDEO)

28 kwietnia 2021

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu zatrzymali 34-letniego obywatela Turcji podejrzanego o wyłudzenia kilkumilionowego podatku na szkodę Skarbu Państwa. Mężczyzna został już aresztowany. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

 

 

Jak informuje zespół prasowy KWP w Radomiu, policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP i funkcjonariusze mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu (MUCS) przeszukali kilka mieszkań w Warszawie i w Wólce Kosowskiej, w tym spółki, która zajmowała się handlem tekstyliami. Przeszukania miały związek z prowadzonym śledztwem pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, które dotyczy poświadczeń nieprawdy na dokumentach księgowych w postaci faktur VAT.

Przestępczy proceder 34-letniego obywatela Turcji polegał m.in. na pozorowaniu wywozu towarów rzekomo kupowanych w Wólce Kosowskiej i wywożeniu ich na teren Unii Europejskiej oraz składaniu fałszywych oświadczeń w mazowieckich urzędach skarbowych i wyłudzaniu nienależnego podatku VAT. Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym zatrzymano 34-latka. Mężczyzna trafił do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie. Podejrzany o wyłudzanie podatku VAT na blisko 4,5 mln zł, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono blisko 50 tys. zł, w euro i złotówkach. Sprawa jest rozwojowa. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

kat

Wideo: KWP Radom

Tags