Poszkodowane w wypadku w Chorwacji kobiety leczą się w szpitalu w Pionkach

12 sierpnia 2022

Dwie kobiety, mieszkanki okolic Jedlni, poszkodowane w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji, przebywają obecnie w Szpitalu Powiatowym w Pionkach. Obie są w stanie ogólnym dobrym.

 

Szpital w Pionkach (fot. Starostwo Powiatowe Radom)

 

Pacjentki zostały tam przewiezione tuż po przylocie wojskowym transportem medycznym z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Zagrzebiu. - Obie uczestniczki pielgrzymki są w stanie ogólnym dobrym, chociaż jedna z nich będzie musiała przejść jeszcze operacje ortopedyczne. Lekarze, pielęgniarki i cały personel szpitala w Pionkach są bardzo zaangażowani w opiekę nad uczestniczkami pielgrzymki i zapewniają im wszelką możliwą pomoc - podkreśla Marcin Genca, rzecznik starosty radomskiego.

Waldemar Trelka, starosta radomski, deklaruje z kolei objęcie poszkodowanych pomocą i opieką psychologiczną. Jeśli zajdzie taka potrzeba, specjalistki z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie spotkają się z poszkodowanymi bezpośrednio w pionkowskim szpitalu.

Przypomnijmy: w wypadku autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorie doszło w minioną sobotę na autostradzie pod Zagrzebiem. Zginęło 12 osób, 32 zostały ranne. Śmierć na miejscu poniosła siostra Nazaretanka pełniąca posługę w Kolonii Jedlnia w gminie Pionki.

bdb

Tags