Poszukiwany był za liczne przestępstwa kilkunastoma listami gończymi. Policjanci z Radomia znaleźli go w Czechach

19 czerwca 2024

Mężczyznę poszukiwanego od 2018 r. na podstawie 19 listów gończych o łącznym wyroku ponad 17 lat pozbawienia wolności oraz dwoma listami gończymi o tymczasowe aresztowanie zatrzymali w Czechach funkcjonariusze z KWP w Radomiu. Teraz mieszkaniec województwa mazowieckiego czeka na deportację do Polski.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Radom)

 

Mężczyzny poszukiwały sądy m.in. z Chełma, Lublina, Zabrza i Rybnika. Był on również poszukiwany dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania za liczne oszustwa i przywłaszczenia.

Jak poinformował zespół prasowy KWP w Radomiu, policjanci z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie Czech i nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Krajowej Centrali Antynarkotykowej - SKPV Republiki Czeskiej, którym przekazali zdobyte informacje. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymanych przez czeskich policjantów w Pardubicach. Teraz czeka na deportację do Polski.

Policjanci z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Radomiu ścigają najgroźniejszych przestępców z Mazowsza, zwłaszcza tych, którzy od lat wydają się być nieuchwytni. Na ich liście są także osoby poszukiwane przez sądy i prokuratury z całego kraju, a także z innych państw europejskich.

kat

Tags