• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Poszukiwany nie chciał otworzyć drzwi, więc policjanci weszli przez… okno

26 lipca 2021

Kolejnych poszukiwanych listami gończymi zatrzymali policjanci z sekcji przeznaczonej do tego celu w komendzie wojewódzkiej w Radomiu. Jednego z mężczyzn zauważył na ulicy funkcjonariusz będący po służbie, a do drugiego, który nie chciał otworzyć drzwi, policjanci weszli przez okno.

 

fot. KWP Radom

 

- Policjanci z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Radomiu to doświadczeni i niezwykle czujni funkcjonariusze. Potwierdza to sytuacja sprzed kilku dni, kiedy to jeden z nich będąc w czasie wolnym od służby zauważył na ulicy poszukiwanego listem gończym od kilku miesięcy mężczyznę. Natychmiast powiadomił policjantów z Pionek, którzy udzieli mu wsparcia i razem zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który był w samochodzie razem z członkiem rodziny. Poszukiwanego doprowadzono do aresztu śledczego, gdzie spędzi ponad cztery lata za dokonanie rozboju - relacjonuje podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka KWP w Radomiu.

Do mieszkania w Radomiu policjanci z tej samej sekcji zapukali, aby zatrzymać innego poszukiwanego. - Ten jednak nie chciał funkcjonariuszom otworzyć drzwi, dlatego policjanci weszli przez okno. Wewnątrz zastali 27-latka, który od trzech lat poszukiwany był m.in. za oszustwo. W mieszkaniu policjanci znaleźli sprzęt, a także blankiety do drukowania dokumentów. Najbliższe dwa lata zgodnie z wyrokiem sądu radomianin spędzi za kratami - wyjaśnia podinsp. Kucharska.

kat

 

 

Tags