• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Powstanie nowa linia autobusowa Pionki – Zwoleń. Będzie współfinansowana przez samorządy

20 września 2021

Powiaty: radomski i zwoleński planują uruchomić nową linię autobusową z Pionek do Zwolenia, na trasie której podczas pandemii wielu przewoźników zawiesiło część kursów. Radni powiatu radomskiego wyrazili zgodę na podpisanie porozumienia z innymi samorządami w tej sprawie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Pierwsze rozmowy już się odbyły. - Chcemy zlikwidować „białą plamę” na mapie komunikacyjnej obu powiatów, powstałej po pierwszym roku pandemii, kiedy wielu przewoźników zawiesiło część kursów. Postanowiliśmy współfinansować nową linię autobusową. To również ważna informacja dla około 60 uczniów, którzy uczęszczają do naszych szkół średnich w Pionkach, a którzy będą mogli skorzystać z tego połączenia – wyjaśniał radnym starosta radomski Waldemar Trelka.

Na trasie Pionki – Suskowola – Zwoleń ma odbywać się pięć kursów dziennie, obsługujących 12 przystanków, a tabor zapewni jedna z podzwoleńskich firm przewozowych. Linię będzie formalnie prowadzić powiat zwoleński, a pozostałe samorządy, czyli miasto Pionki i gmina Pionki oraz miasto i gmina Zwoleń mają dokładać się do jej funkcjonowania. Szacowany koszt udziału powiatu radomskiego to około 18 tys. zł rocznie. Na kolejnej sesji rady powiatu ma zostać podjęta uchwała w tej sprawie.

kat, bdb

Tags