Reklama
Reklama

Pożegnanie z urzędem

4 stycznia 2007
Krajowy Rejestr Karny weryfikuje radomskich urzędników. Magistrat sprawdza, czy nie mają na swoim koncie prawomocnych wyroków sądowych. Jeśli tak, to będą musieli pożegnać się z pracą w urzędzie.

Kto pożegna się z urzędem?  - Weryfikacja jest przeprowadzana, bowiem wymaga tego ustawa - wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Miejskiego Ryszarda Kitowska. - W ustawie o pracownikach samorządowych zapisano, ze muszą to być osoby o nieposzlakowanej opinii oraz niekarane za przestępstwa umyślne. Dlatego sprawdzamy, czy pracownicy nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym.

Jako pierwszy z powodów ”ustawowych” musiał pożegnać się ze stanowiskiem Zbigniew Korcz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekracji. Był on skazany w związku z prowadzoną w latach 90. działalnością gospodarczą. Wypowiedzenie otrzymał także jeden z urzędników, który nie jest osobą publiczną.

Do tej pory sprawdzono większość z 700 pracowników (weryfikacja obejmuje urzędników zatrudnionych na stanowiskach od referenta do dyrektorów wydziałów). Finał przewidziano na 9 stycznia.