Reklama

Prezes PPL Stanisław Wojtera odwołany. Prezydent Witkowski: będę rozmawiał z następcą o funkcjonowaniu lotniska w Radomiu

29 lutego 2024

Rewolucja kadrowa w Polskich Portach Lotniczych. Zmiany nastąpiły najpierw w radzie nadzorczej, a następnie w zarządzie. Odwołano m.in. dotychczasowego prezesa Stanisława Wojterę. PPL jest właścicielem lotniska w Radomiu.

 

Były już prezes PPL Stanisław Wojtera

 

"29 lutego 2024 r. Rada Nadzorcza spółki Polskie Porty Lotnicze S.A. podjęła uchwały o odwołaniu Pana Stanisława Wojtery, Prezesa Zarządu Spółki i Pana Witolda Janiszewskiego, Członka Zarządu ds. korporacyjnych. (...) Rada Nadzorcza Spółki delegowała Pana Łukasza Chaberskiego, Przewodniczącego Rady Nadzorczej PPL S.A. do czasowego pełnienia funkcji Prezesa Zarządu.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu i Członka Zarządu PPL S.A" - ogłosiło w komunikacie PPL.

Prezydent spotka się z nowym prezesem

W ostatnich dniach - jak  pisaliśmy - z Sakowa nie płynęły dobre wiadomości. Najpierw Itaka zrezygnowała z rejsów na Kretę i do Egiptu, a później polski narodowy przewoźnik - do Czarnogóry.

- Kładę to na karb tego, że ci pisowscy nominaci, którzy rządzą PPL-em, w dalszym ciągu sprawują swoją funkcję. Wczoraj też o tym rozmawiałem w Warszawie i mam nadzieję, że dziś, w ostatni dzień lutego, poznamy nowego szefa PPL-u, czyli osobę odpowiedzialną także i za radomskie lotnisko - powiedział prezydent Radosław Witkowski w lokalnej rozgłośni radiowej. Jednocześnie zadeklarował, że kiedy dojdzie do zmiany prezesa PPL, to spotka się z nim i porozmawia o funkcjonowaniu radomskiego lotniska. - Zobowiązuję się, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni będę gościem u pana prezesa i będziemy rozmawiali o tym, jak będzie dalej działało radomskie lotnisko, bo to głównie zależy od PPL-u - mówił Radosław Witkowski.

bdb

Tags