• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prezydent Witkowski: 10 mln zł z subwencji przeznaczymy na budowę trasy N-S

24 maja 2021

Radni Prawa i Sprawiedliwości zastanawiają się, na co wydać prawie 10 mln zł z subwencji budżetu państwa, przyznanych Radomiowi i zapraszają prezydenta do rozmów, a Radosław Witkowski już poinformował, na co przeznaczy dodatkowe fundusze. To budowa trasy N-S.

 

fot. UM Radom

 

"Świetna informacja dotarła do nas z Ministerstwa Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. Otrzymamy prawie 10 mln złotych z subwencji ogólnej na budowę drugiego odcinka trasy N-S" - przekazał prezydent Radosław Witkowski.

- To bardzo dobra decyzja. Dziś, w dobie pandemii i jej skutków finansowych, które dotykają samorządy, każda złotówka cieszy. Przyznana nam subwencja pokryje znaczną część kosztów inwestycji, a to stwarza szansę, że będziemy mogli zrealizować kolejne zadania – wyjaśnia prezydent Witkowski.

Budowa 1,5-kilometrowego odcinka trasy N-S łączącego osiedle Południe z węzłem w ulicy Młodzianowskiej, w tym ronda na skrzyżowaniu z ulicą Wjazdową, przebiega zgodnie z harmonogramem. Na całej długości są już ułożone kable energetyczne, gotowe jest odwodnienie i pierwsza warstwa podbudowy. Na odcinku od Wjazdowej do Żakowickiej widać przebieg drogi wyznaczony krawężnikami. Obecnie trwają prace przy budowie studzienek kanalizacyjnych. - To bardzo ważny element układu drogowego Radomia. Ten odcinek odciąży ulice Wierzbicką i 1905 roku, natomiast cała trasa N-S z pewnością usprawni ruch między południową, a północną części naszego miasta - podkreśla wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Termin zakończenia prac przy budowie drugiego odcinka trasy N-S to koniec września tego roku. Całkowity koszt inwestycji to 26,5 mln zł.

bdb, kat

 

 

Tags