Projekcja w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Elektrowni. Kim naprawdę była Simona Kossak?

23 stycznia 2023

Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj o godz.17.45 na projekcję w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Widzowie obejrzą dokument „Simona” w reżyserii Natalii Korynckiej – Gruz, a w nim unikalne, często prezentowane po raz pierwszy zdjęcia i nagrania.

 

fot. Materiały prasowe/MCSW Elektrownia

 

Kim naprawdę była Simona Kossak - legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny - słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.?

Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do prastarej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji.

Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić innym istotom żyć. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

Tags