• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prosty trick, dzięki któremu możesz przeżywać wydarzenia sportowe w wyjątkowy sposób

21 grudnia 2020

Ile razy podczas oglądania meczu mówiłeś sobie bądź znajomym „ja bym to zrobił lepiej”? Zapewne parę razy. Zakładamy też, że zdarzyło Ci się założyć z kimś o to, która z drużyn bądź zawodników wygra dany mecz. Nie bez powodu bukmacherzy starają się uatrakcyjnić oglądanie wydarzeń sportowych. W poniższym artykule w paru słowach powiemy sobie o roli zakładów bukmacherskich w polskim sporcie.

 

 

Jesteś kibicem skoków narciarskich?

Skoki narciarskie to zimowy sport nr 1 w Polsce. Nie ma co ukrywać, że głównym katalizatorem emocji był Adam Małysz. Na początku XXI wieku w kraju zapanowała "Małyszomania". Miliony Polaków co weekend od listopada do marca "dmuchało pod narty" skoczkowi z Wisły, a ten dawał naszym rodakom poczucie wspólnoty narodowej, której tak bardzo w sporcie brakowało. Co prawda mieliśmy sukcesy na letnich olimpiadach w postaci medali w lekkoatletyce czy też innych dyscyplinach, jednak sporty zimowe nie były domeną Polaków. Skoki narciarskie to obecnie jedna z ulubionych zimowych dyscyplin obstawianych przez graczy zakładów bukmacherskich, a Polski Związek Narciarski jest sponsorowany przez jednego z popularnych bukmacherów.

Polscy bukmacherzy sponsorem klubów sportowych

Aby zachęcić fanów sportów do obstawiania wydarzeń sportowych, Polscy bukmacherzy starają się przeznaczać pieniądze na polski sport. Mówimy tutaj o niemałych środkach, które są sporym zastrzykiem gotówki dla klubów. Przykłady? Proszę bardzo! Bukmacher STS jest sponsorem Lecha Poznań i wskutek podpisanej umowy w 2020 roku każdego roku do klubu będzie trafiać ok. 3,5 mln zł. Dla każdego polskiego klubu jest to znacząca kwota. Ponadto bukmacher jest sponsorem takich drużyn jak: Górnik Zabrze, Jagiellonia czy Cracovia.

Poza środkami finansowymi bukmacher organizuje akcje w postaci bonusów o różnej wysokości czy też strefy kibica na stadionach. Ze względu na brak kibiców na stadionach w okresie pandemii koronawirusa wsparcie firm bukmacherskich jest szczególnie ważne. To wyjątkowo trudny czas dla klubów, które nie mają wpływów z biletów.

Pamiętajmy, że nie tylko STS wspiera polską piłkę czy też sport. Również Fortuna jest tytularnym sponsorem piłkarskiej 1 ligi oraz Pucharu Polski i takie kluby jak Radomiak Radom, czy Miedź Legnica są tylko jednymi z licznymi podmiotów, które są wspierane przez tego bukmachera. Również Betclic wspiera Piasta Gliwice, który w ostatnich latach stał się jednym z ważniejszych klubów na piłkarskiej mapie Polski, a poprzednio był wspierany przez ETOTO, z kolei Wisła Kraków jest wspomagana przez LVBet.

Współpraca z bukmacherami jest również widoczna na kanałach takich jak YouTube. Kanał Sportowy tworzony przez panów: Stanowskiego, Borka, Pola i Smokowskiego jest partnerem ETOTO, które na swoim kanale emituje "Quiz Pod Napięciem".  W programie goście odpowiadają na różne pytania związane z historią polskiej i światowej piłki nożnej.

Jaki jest najlepszy powitalny bonus u bukmachera?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo firmy oferują wiele różnorodnych bonusów. Analitycy Wyższej Szkoły Bankowej przeprowadzili badanie, które miało dać odpowiedź na pytanie, który z bukmacherów ma najlepszy powitalny bonus. Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zwrócić uwagę, którzy bukmacherzy, zostali wzięci pod uwagę. A byli to legalni w Polsce bukmacherzy, odprowadzający podatki w naszym kraju, czyli: STS, Ewinner, Fortuna, Totalbet, Betclic, ETOTO, PZBuk, LVBet, Forbet oraz Totolotek.

Wygranym tego badania został STS, który dzięki uwzględnieniu takich zmiennych jak minimalny kurs kuponu wymagany przez bukmachera, maksymalny możliwy do uzyskania bonus od depozytu, dodatkowe promocje bukmacherskie, otrzymał najwyższy wskaźnik. Tuż za nim uplasowała się Fortuna i Totalbet, a ranking zamknęło ETOTO oraz Totolotek.

Bonus, który otrzymujemy, to miły gest wykonywany przez bukmachera. Sprawia, że chętniej korzystamy z jego usług, tym samym pośrednio wspierając polski sport.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

 

 

 

 

Tags