• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów. Mogą być utrudnienia i opóźnienia w kursowaniu autobusów

10 lipca 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem rowerzystów w niedzielę, 11 lipca w godz. około 10-11.30 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej we wschodniej części Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Kolumna rowerzystów ruszy o godz. 10 z Rynku, a następnie przejedzie ulicami: Wolność, Reja, Tybla, Czumy, Malczewskiego, Stańczyka, Kilińskiego, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, Lubelską, aleją Wojska Polskiego, jezdnią dojazdową do Porannej i Poranną. Potem trasa zostanie poprowadzona m.in. przez Myśliszewice w gminie Jedlnia-Letnisko (punkt docelowy zgodnie z wnioskiem organizatora i wydaną na tej podstawie decyzją to Czarnolas).

Przejazd może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21, 24 i 26 (w przypadku ostatniej z wymienionych linii możliwe utrudnienia będą dotyczyć tylko rejonu pętli w Myśliszewicach).

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Zgodnie z wydaną decyzją uczestnicy imprezy są zobowiązani do poruszania się tylko po prawej stronie drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu!), nieprzekraczania osi jezdni oraz do zachowywania szczególnej ostrożności. W przejeździe tym nie mogą brać udziału żadne samochody (nie licząc radiowozów) - dopuszczalny jest jedynie przejazd rowerzystów i pojazdów pomocy medycznej. MZDiK nie odpowiada za ewentualne zmiany trasy niezgodne z wydaną decyzją.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta.

 

Tags