Przejdą procesje Drogi Krzyżowej. Utrudnienia w ruchu na os. Akademickim i Borkach

14 kwietnia 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z procesjami drogi krzyżowej, w piątek, 15 kwietnia w godzinach około 15-16 wystąpią utrudnienia w ruchu i kursowaniu autobusów na osiedlu Akademickim, a w godzinach 20.30-22 na Borkach.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Procesja na osiedlu Akademickim wyjdzie około godziny 15. Jej trasa będzie przebiegała sprzed kościoła ulicami Rapackiego, Szczawińskiego, jezdnią lokalną wzdłuż Żółkiewskiego, Górniczą i Rapackiego - znów przed kościół Świętej Jadwigi Królowej. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 3 i 11.

Procesja na Borkach wyjdzie około godziny 20.30, przejdzie przez skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Wierzbickiej, a później ulicami Pawią, Stasieckiego i Limanowskiego wróci do kościoła. Postoje (stacje drogi krzyżowej) zaplanowano na ulicach Pawiej i Stasieckiego (procesja nie będzie stawać na ulicy Limanowskiego). Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu linii 1, 7, 12, 14, 16, 17, 18 i 25.

MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności w rejonie tras obu przemarszów, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz w miarę możliwości o omijanie tych rejonów Radomia w podanych godzinach.

Tags