Przejechał hulajnogą na czerwonym świetle. Dostał mandat w wysokości 500 zł (WIDEO)

7 listopada 2022

30-latek jadąc na hulajnodze elektrycznej na jednej z ulic Radomia przejechał przez przejazd dla rowerzystów, pomimo że zabraniał tego sygnalizator, który wyświetlał sygnał czerwony. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Policja przypomina o przestrzeganiu przepisów, również wtedy, gdy jedziemy urządzeniem wspomagającym ruch.

 

 

 

 

W minioną środę około godz. 20 policjanci z radomskiej drogówki podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kierującego hulajnogą, który nie zastosował się do sygnalizatora S-5 nadającego sygnał czerwony. - Funkcjonariusze podjęli wobec mężczyzny interwencję. 30-latek był mocno zaskoczony, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji popełnionego wykroczenia. Mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 500 zł - relacjonuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z wydziału ruchu drogowego KMP Radom.

Przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest do przestrzegania przepisów nawet jeżeli porusza się hulajnogą elektryczną, urządzeniem wspomagającym ruch, czy urządzeniem transportu osobistego. - Kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się ciągnięcia lub holowania innego pojazdu, przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, kierowanie w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie, a także korzystanie z telefonu w trakcie jazdy - wymienia sierż. sztab. Dorota Wiatr-Kurzawa.

kat

 

 

Tags