Przeprowadzka SOR-u w RSS zakończona. Na oddział wchodzi się nowym wejściem

13 marca 2025

SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistyczynym funkcjonuje już w tymczasowo urządzonym dla niego miejscu. Przeprowadzka oddziału trwała od minionego poniedziałku i właśnie się zakończyła. W nowej lokalizacji SPR pozostanie do końca roku.

 

fot. RSS Radom

 

Jak już pisaliśmy, przenosiny SOR-u do specjalnie do tego przygotowanego modułu, jest koniecznością, bo "stary" oddział jest w trakcie rozbudowy i nie były w stanie przyjmować pacjentów.

Naprzeciwko oddziału ginekologiczno-położniczego

- Nowe wejście do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego znajduje się po drugiej stronie budynku, naprzeciwko oddziału ginekologiczno-położniczego. Pieszo najlepiej dotrzeć do nas od strony ul. Kopernika, ale wjazd tam dostępny jest tylko dla ambulansów. Prosimy o nieprzybywanie w poczekalni z osobami towarzyszącymi z powodu ograniczonej przestrzeni - apeluje rzeczniczka RSS Wiktoria Stefańska.

Wkrótce szpital zamontujemy także specjalne oznakowanie, aby można było łatwiej i szybciej trafić do nowego SOR-u. - Z góry dziękujemy za waszą cierpliwość i wyrozumiałość w tym przejściowym okresie - mówi rzeczniczka.

Teraz rozpocznie się kolejny etap – rozbiórka starego budynku SOR-u. Po zakończeniu całej rozbudowy powierzchnia SOR-u zwiększy się o 800 m kw, a oddział będzie mógł przyjmować do 70 tys. pacjentów rocznie.

Inwestycja ma się zakończyć z końcem tego roku. - Liczymy, że na początku przyszłego roku pacjenci będą mogli już w pełni skorzystać z nowoczesnego SOR-u - dodaje rzeczniczka RSS.

Na rozbudowę SOR-u miasto pozyskało 35 mln zł rezerwy celowej budżetu państwa, a jako wkład własny  w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Radomia zapisano na ten cel kwotę ponad 8 mln zł. Inwestycje realizuje firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego.

Dodatkowe gabinety, komfort dla pacjentów

SOR zostanie powiększony do 2 tys. 300 m kw, powstaną osobne ciągi komunikacyjne i oddzielne strefy dla pacjentów, którzy będą przywożeni karetkami i tych, którzy zgłoszą się samodzielnie. Zaplanowano strefę izolatek dla pacjentów z podejrzeniem choroby zakaźnej. Większa powierzchnia to także dodatkowe gabinety, gdzie będzie można prowadzić nocną i świąteczną opiekę medyczną. Nowoczesny budynek SOR, to nie tylko bezpieczeństwo i komfort pacjentów, ale także komfort i poprawa warunków pracy dla personelu medycznego.

bdb

Tags
Reklama