• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przez Radom przejadą rowerzyści. Mogą być utrudnienia w ruchu

24 lipca 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem rowerzystów w niedzielę, 25 lipca w godzinach około 10-11 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu oraz w komunikacji miejskiej w południowej części Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Kolumna rowerzystów ruszy o godzinie 10 z Rynku, a następnie przejedzie przez ulice: Grodzką, Małą, Wałową, Lekarską, Tochtermana, Traugutta, Narutowicza, Kościuszki, Dowkontta, aleję Grzecznarowskiego, Kuronia (południową obwodnicę Radomia), Wyścigową (wiadukt nad obwodnicą), Żołnierzy Misji Pokojowych (po wschodniej stronie obwodnicy) oraz Witkacego w kierunku Sołtykowa w gminie Skaryszew. Miejscem docelowym tej edycji imprezy będzie Iłża.

Przejazd może spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na większości linii (nie dotyczy to wyłącznie linii 12, 16, 17, 18, 24 i 26).

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Zgodnie z wydaną decyzją uczestnicy imprezy są zobowiązani do poruszania się tylko po prawej stronie drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu), nieprzekraczania osi jezdni oraz do zachowywania szczególnej ostrożności. W przejeździe tym nie mogą brać udziału żadne samochody (nie licząc radiowozów) - dopuszczalny jest jedynie przejazd rowerzystów i pojazdów pomocy medycznej. MZDiK nie odpowiada za ewentualne zmiany trasy niezgodne z wydaną decyzją.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta.

Tags