Quady i crossy na celowniku służb. Na tych pojazdach nie wolno wjeżdżać do lasu!

21 marca 2023

Wjeżdżają do lasów, niszczą drogi i runo, płoszą zwierzynę. Użytkownicy quadów i crossów to prawdziwa zmora leśników, a także osób, które w ciszy i spokoju chcą spędzać czas na łonie natury. W miniony weekend na terenach Nadleśnictwa Radom została przeprowadzona akcja ,,quad”. Uczestniczyli w niej m.in. policjanci i strażnicy miejscy.

 

fot. KMP Radom

 
  - Ich działania polegały na kontrolowaniu kierujących, którzy pomimo zakazu nielegalnie wjeżdżali pojazdami silnikowymi na tereny leśne. Akcja realizowana była także w celu zapobiegania różnego rodzaju aktywności kierujących quadami i crossami, którzy swoja brawurową jazdą niszczą runo leśne i płoszą zwierzynę. Łącznie w działaniach wzięło udział czternastu funkcjonariuszy, którzy w mieszanych patrolach nadzorowali tereny leśne pod kątem nielegalnego wjazdu do kompleksów. Skontrolowali dziewięć osób, z czego w trzech przypadkach nałożone zostały mandaty karne - informuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu.

Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem wykroczeń wjazd pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do lasu nienależącego do nas lub bez zgody jego właściciela jest niedozwolone. Pozostawienie takiego pojazdu w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym również i podlega karze grzywny.

kat

Tags