• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rada nadzorcza odwołała Roberta R. ze stanowiska prezesa Rewitalizacji. Mężczyzna nadal przebywa w areszcie

30 lipca 2021

Robert R., który nadal przebywa w areszcie, nie jest już prezesem Rewitalizacji. Dzisiaj ze stanowiska odwołała go rada nadzorcza miejskiej spółki. Rozmawiała też z kandydatem na jego następcę.

 

Spółka zajmuje się rewitalizacją Miasta Kazimierzowskiego

 

Jak poinformowała Katarzyna Piechota-Kaim, rzeczniczka prezydenta Radomia, rada nadzorcza  Rewitalizacji odwołała z zajmowanego stanowiska dotychczasowego jej prezesa.  - Członkowie rady przeprowadzili rozmowę z kandydatem na to stanowisko i zobowiązali go do przedłożenia na piśmie w ciągu siedmiu dni koncepcji funkcjonowania, zarządzania oraz rozwoju spółki - wyjaśnia rzeczniczka.

Kolejne swoje posiedzenie rada nadzorcza wyznaczyła na 10 sierpnia. Wtedy też podejmie decyzję dotyczącą wyboru prezesa spółki. Do tego czasu, tak jak do tej pory, obowiązki prezesa będzie pełniła przewodnicząca rady nadzorczej Barbara Łopyta.

Przypomnijmy, dotychczasowy prezes Rewitalizacji Robert R. został aresztowany dwa miesiące temu. Prokuratura Okręgowa w Radomiu przedstawiła mu sześć zarzutów. - Dotyczyły one żądania i przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej, dyrektora innej jednostki budżetowej. Z ustaleń wynika, że mężczyzna pełniąc funkcję dyrektora żądał, a następnie przyjmował od męża jednej z pracownic korzyści majątkowe w postaci telefonów komórkowych, w zamian za zatrudnienie kobiety w dziale prawnym firmy w ramach umowy o zastępstwo na czas nieobecności pracownika, a następnie w związku z awansowaniem pracownicy na stanowisko inspektora ochrony danych osobowych, a w kolejności przyznawanie jej nagród pracowniczych czy sukcesywnego podwyższania wynagrodzenia - mówiła nam Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Prezesem Rewitalizacji Robert R. został w kwietniu br, po tym jak rada nadzorcza spółki odwołała jego poprzednika. Z konta Rewitalizacji zniknęło wtedy około 1,5 mln zł, które pomogła przelewać na rachunki oszustów główna księgowa. Ponad 1 mln zł udało się odzyskać.

bdb

Tags