Radom Fashion Show. Gala modowego wydarzenia towarzyszy międzynarodowym pokazom lotniczym

22 sierpnia 2023

Emocje estetyczne czekają nie tylko miłośników mody i najnowszych w niej trendów. Łaźnia zaprasza w piątek, 25 sierpnia o godz. 21 na pl. Corazziego przed urzędem miejskim (od strony Żeromskiego 53) na Galę Radom Fashion Show. Wydarzenie towarzyszy Międzynarodowym Pokazom Lotniczym.

 

 

Radom Fashion Show to ogólnopolski konkurs dla projektantów mody, ubioru, galanterii i obuwia. Jego głównym celem jest prezentacja możliwości twórczych młodych projektantów, których kolekcje nie zostały wdrożone do produkcji masowej i stanowią mocno zindywidualizowane, barwne i wizjonerskie kreacje artystyczne z szeroko pojmowanego obszaru sztuk wizualnych. Edycja 2023 będzie już jedenastą, co pokazuje, że impreza ta trwale wpisała się w życie kulturalne miasta.

Na oczach publiczności

Przebieg konkursu zakłada etapowość z uroczystym finałem, podczas którego, na oczach publiczności zapada ostateczny werdykt. Po ogłoszeniu regulaminu organizator, czyli radomska Łaźnia, oczekuje do początku lipca na zgłoszenia kolekcji do konkursu. Po zakończeniu naboru, profesjonalne jury, wybiera około 10 kolekcji, z zestawu nadesłanych, spełniających wymogi regulaminowe, do zaprezentowania podczas finałowej gali Radom Fashion Show. Przyznana zostanie także nagroda publiczności, której laureat wyłoniony zostanie w głosowaniu online. Jak zwykle będą też atrakcje towarzyszące – występy muzyczne i pokazy gościnne.

Moda promuje Radom

Poprzez organizację konkursu, z kulminacją w postaci plenerowej gali finałowej Łaźnia stara się zaakcentować, że Radom to dobre miejsce do promowania oryginalnych i wyjątkowych dziedzin projektowania artystycznego oraz wchodzących na rynek twórców z tego obszaru sztuki. Promocja kolekcji staje się jednocześnie elementem promocji miasta, bo tradycje sztuki designu w Radomiu są istotne, chociażby w dziedzinie projektowania obuwia czy wyrobów garbarskich. Dowodem uznania dla rangi wydarzenia jest angażowanie się poważnych sponsorów publicznych w przebieg gali, jak również ważnych podmiotów wspierających branżę modową w naszym kraju, jak Międzynarodowe Targi Poznańskie czy Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

 

Tags