• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bez kategorii

Czy Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu wznowi w tym roku akademickim przyjęcia na pierwszy rok medycyny? Zależy to od opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która niedawno wizytowała kierunek lekarski na uczelni.

Szpik oddała kilka miesięcy temu. Teraz radomska policjantka otrzymała informację, że po przeszczepieniu biorca został wypisany z kliniki i czuje się coraz lepiej. To mieszkaniec Danii. Funkcjonariuszka to st. sierż. Katarzyna Choinka.

Ponowny wzrost zachorowań na COVID 19 w regionie radomskim. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia (dane z dzisiaj, 14 kwietnia, godz. 10), w ciągu ostatniej doby odnotowano 485 nowych przypadków, 11 osób zmarło. W całym kraju potwierdzono 21 283 zakażenia, aż 803 osób zmarło.

Prawie 3 prom. alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy, którego zatrzymali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji KMP w Radomiu. Mężczyzna odpowie przed sądem. Poza utratą prawa jazdy, grozi mu jeszcze kara pozbawienia wolności.

Nawierzchnia placu Konstytucji jest w opłakanym stanie. Płyty, którymi został wyłożony od dłuższego czasu są połamane i popękane. Teraz ma się to zmienić, bo miasto planuje remont reprezentacyjnej części radomskiego deptaka.

Trzech kapłanów diecezji radomskiej trafiło do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Tylko jeden z kościołów został zamknięty, podobnie jak przedszkole prowadzone przez zakonnice w Borkowicach.

Zapadł wyrok w głośnej sprawie napaści przez Młodzież Wszechpolską na działacza Komitetu Obrony Demokracji podczas manifestacji w 2017 roku w rocznicę Radomskiego Czerwca’76. Sąd uznał Wszechpolaków za winnych pobicia Andrzeja Majdana z KOD. Jego samego natomiast uniewinnił – prokuratura również oskarżyła go o udział w bójce.

Czy „Kopernik” przeprowadzi się z ul. Żeromskiego do siedziby XIII LO przy ul. 25 Czerwca? Czy w tej drugiej będzie mogło działać przeniesione na czas remontu własnego budynku przedszkole z ul. Zbrowskiego? Wszystkie te pytania pozostają nadal otwarte.

Obrus do jadalni musi ładnie wyglądać, bo estetyka podawania posiłków jest ważna. Musi też być praktyczny, czyli łatwy w utrzymaniu czystości, bo w końcu to obrus do jadalni, mocno narażony na plamy. Przy tym wszystkim powinien być trwały, odporny na blaknięcie i zniekształcenia. Podpowiadamy, jak znaleźć taki ideał.

Tegoroczna edycja – a byłaby już 14. z rzędu – Zimowego Przeglądu Filmowy Koksownik nie odbędzie się. Widzowie nie obejrzą zatem zaangażowanych politycznie i społecznie kinowych obrazów, które są wyróżnikiem tej imprezy.