Bez kategorii

Resursa Obywatelska zaprasza dzisiaj., 20 stycznia o godz. 18 na wernisaż wystawy Barbary Rabarbar (Sarnowicz) i Przemysława Zielińskiego „Pozy. Emocje, które tworzą modę”. Zaprezentowana zostanie moda uliczna i prêt-à-porter.

Na najbliższych koncertach cyklu „Staropolskie Kolędowanie” wystąpią Guzowianki. Powiatowy Instytut Kultury zaprasza w sobotę, 15 stycznia o godz. 10 do kościoła pw. św. Idziego Suchej, a w niedzielę, 22 stycznia o godz. 12 do kościoła pw. Niepokalanego Serca Jezusowego w Bierwcach.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności, w jakich mężczyzna obserwował dzieci i zachowywał się wobec nich w sposób podejrzany w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 34 na Osiedlu XV-leciu. Miał także za nimi chodzić, a jednemu założyć na szyję sznurek i dusić go. W sprawie interweniowali rodzice, a historię opisano w mediach społecznościowych.

Od niedzieli, 6 listopada wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. Pasażerowie korzystający z pociągów Kolei Mazowieckich muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czekają ich okresowe utrudnienia, włącznie z koniecznością przesiadania się na niektórych odcinkach do zastępczej komunikacji autobusowej.

Radomskie Towarzystwo Naukowe zaprasza dzisiaj, 26 sierpnia o godz. 19 do Kamienicy Deskurów (Centrum Organizacji Pozarządowych) na wykład „Z dziejów rzemiosła garncarskiego w Iłży”. Prelekcję wygłosi Łukasz Babula – historyk i kulturoznawca, pracownik Muzeum Regionalnego w Iłży.

Starsi małżonkowie wyjechali z domu, by udać się do lasu na spacer, ale tam 75-letni mężczyzna zgubił się. O jego zaginięciu żona powiadomiła przejeżdżający pobliską drogą policyjny patrol z Szydłowca. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć mężczyznę, za co otrzymali podziękowania za udzieloną pomoc.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę, 10 lipca, o godz. 13 na zwiedzanie wystawy „Woman Art. Power”, którą ze swojej perspektywy pokażą Agata Kus i Helena Stiasny. Ekspozycja przeznaczona jest dla widzów dorosłych.

Fabryka Broni  dostarczy karabinki MSBS GROT zasilanych amunicją 5,56×45 mm dla Straży Granicznej. W Łuczniku podpisano wczoraj umowę w tej sprawie. Do funkcjonariuszy SG trafi karabinek w wersji C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu ma już 100 lat. Z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń: spotkań z pisarzami (Grochola, Masłowska), warsztatów dla dzieci itp. Jubileuszowi towarzyszy 44. Wiosna Literacka ze świetnym programem. Co w nim?

W budynku przy ul. Aleksandrowicza, gdzie przez wiele lat mieściła się siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, powstaną sale rehabilitacyjne dla dzieci. Trwa właśnie remont pawilonu należącego do szpitala na Józefowie. Ma być gotowy za około trzy miesiące.