• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomiak Radom gra o Ekstraklasę. Według bukmacherów Radomiak będzie faworytem meczu z GKS-em Bełchatów

19 maja 2021

Radomiak Radom walczy o awans do PKO BP Ekstraklasy. Do końca sezonu na boiskach Fortuna 1. Ligi pozostały jeszcze cztery kolejki, a obecnie Radomiak jest na trzecim miejscu w tabeli. Bezpośredni awans jest możliwy, ale Radomiak musi punktować. W najbliższej kolejce jest na to spora szansa – Radomiak jest faworytem bukmacherów w starciu z GKS-em Bełchatów.

 

fot. radomiak.pl (Damian Markowski)

 

Upragniony awans do Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. Radomiak Radom zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi i ma tyle samo punktów co druga w tabeli ekipa GKS-u Tychy. W najbliższej serii spotkań rywalem Radomiaka będzie inny z górniczych klubów – GKS Bełchatów, który zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli i może pożegnać się z Fortuna 1. Ligą.

Bukmacherzy wierzą w wygraną Radomiaka w Bełchatowie, jednak rywala nie można lekceważyć. GKS Bełchatów także ma o co grać, bowiem wciąż może utrzymać się w Fortuna 1. Lidze. Wyjazdowy mecz Radomiaka Radom nie będzie zatem spacerkiem.

Bukmacherzy stawiają na Radomiaka

W przedmeczowych kursach bukmacherskich wyraźnie widać, że Radomiak Radom będzie faworytem meczu z GKS-em Bełchatów (tutaj porównanie kursów). Klub z Bełchatowa nie jest w najlepszej dyspozycji. W całym sezonie GKS wygrał zaledwie 5 spotkań, zaliczył 7 remisów i aż 18 razy przegrywał. Ostatni triumf przyszedł stosunkowo niedawno w meczu z Resovią. Bukmacherzy nie wierzyli wówczas w GKS Bełchatów, ale wbrew kursom zespół zamykający obecnie tabelę Fortuna 1. Ligi zdołał wygrać. Trzeba jednak pamiętać, że Resovia również jest jednym ze słabszych zespołów w lidze.

Wcześniej GKS Bełchatów urwał punkt w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, które również walczy o utrzymanie. W marcu były też remisy z mocniejszymi rywalami – GKS-em Tychy i Odrą Opole. Jednak to już wszystkie punkty, które udało się zespołowi z Bełchatowa zgarnąć w tym roku kalendarzowym. Końcówka 2020 także nie była pomyślna – wówczas GKS zanotował pięć porażek z rzędu.

Radomiak Radom radzi sobie zdecydowanie lepiej. I przed meczem z GKS-em Bełchatów powinien być w dobrych nastrojach. Wiemy jednak, że Fortuna 1. Liga potrafi w tym sezonie przynieść nieoczekiwane wyniki w najmniej spodziewanych momentach. Trzeba o tym pamiętać i nie można dać się zwieść kursom bukmacherów.

Warto jednak spojrzeć na te, które oferuje bukmacher Fortuna:

Wygra Radomiak Radom – 1.70

Będzie remis – 4.00

Wygra GKS Bełchatów – 4.65

Patrząc na tabelę i przedmeczowe kursy można być zatem optymistą. Oczekiwanie wygranej Radomiaka Radom nie jest w tym przypadku jedynie wiarą w klub z Radomia, a rzeczą za którą stoją fakty i liczby.

Radomiak Radom na finiszu rozgrywek

Do końca trwającego sezonu Fortuna 1. Ligi Radomiak rozegra jeszcze na pewno cztery spotkania. Poza meczem w Bełchatowie, gdzie Radomiak będzie faworytem bukmacherów, kibiców czekają jeszcze dwa mecze domowe i jeden wyjazd.

29 maja Radomiak Radom ma podejmować Resovię. W tym meczu bukmacherzy także powinni typować wygraną Radomiaka, bowiem Resovia znajduje się w dole tabeli Fortuna 1. Ligi.

Pozostałe dwa mecze mogą być trudniejsze. Anonsowany z datą 5 czerwca mecz z Arką w Gdyni może być przepustką do bezpośredniego awansu do Ekstraklasy dla jednej z drużyn. Arka Gdynia obecnie jest tuż za Radomiakiem i traci cztery punkty, ale ma też jeden mecz zaległy.

W ostatniej kolejce do Radomia przyjedzie Korona Kielce. Bukmacherzy i tym razem powinni w swoich kursach skłaniać się ku wygranej gospodarzy. Tym bardziej, że Korona ostatnio wygrywała z kandydatami do spadku a mecze z wyżej notowanymi rywalami przegrywała.

Bukmacher Fortuna działa w Polsce legalnie, zgodnie z wydanym w Polsce zezwoleniem. Uważaj na nielegalnych bukmacherów – za grę w takich firmach grożą bardzo wysokie kary. Hazard uzależnia. Hazard tylko dla osób pełnoletnich.

 

Tags