Radomski uniwersytet i Muzeum im. Jacka Malczewskiego podpisały umowę o współpracy
Studenci będą uczestniczyć w redagowaniu czasopisma, promować w mediach placówkę, wspomagać ją w formie wolontariatu. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny i Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu podpisały umowę o współpracy.

Umowę sygnowali dyrektor "Malczewskiego" Leszek Ruszczyk i rektor UTH Sławomir Bukowski (na zdjęciu reprezentujący do prof. Trześniowski)
Zdaniem obu stron umowy, to ważny krok na drodze do pełnej integracji życia kulturalnego i naukowego miasta i regionu. Jak podkreślił rektor UTH prof. Sławomir Budkowski, warto powracać do dziedzictwa artystycznego Jacka Malczewskiego, przypominając o radomskich korzeniach tego wybitnego twórcy. - Jacek Malczewski, obok Jana Kochanowskiego i Witolda Gombrowicza, winien stać się - podkreślano - symbolicznym promotorem potencjału (nie tylko kulturowego) miasta i regionu.
- Uczelnia w ramach działalności wydziału pedagogiczno-filologicznego zobowiązała się do kształcenia studentów na specjalistów w dziedzinie komunikacji społecznej według zapotrzebowania zgłaszanego przez rynek kultury, w tym muzeum. Uczelnia będzie także brała aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych i promocyjnych organizowanych przez muzeum. Studenci, w ramach wolontariatu, wspomagać będą placówkę w jej działaniach statutowych, uczestniczyć w redagowaniu czasopisma „Arte Fakty”, publikować tam własne teksty (artykuły naukowe, recenzje, felietony, eseje, reportaże wywiady), prowadzić działania promujące w mediach tradycyjnych i społecznościowych - wymienia rzecznik UTH prof. Dariusz Trześniowski.
Muzeum zobowiązało się do udzielania wsparcia, pomocy organizacyjnej przy podejmowaniu przez strony wspólnych inicjatyw kulturalnych i naukowych (jak wystawy, sesje naukowe, wykłady, spotkania z twórcami), a także stworzy warunki do realizacji praktyk zawodowych dla studentów wydziału filologiczno-pedagogicznego.
Wydział Filologiczno-Pedagogiczny UTH kształci filologów angielskich i germańskich, dziennikarzy, pedagogów, pracowników socjalnych, nauczycieli wychowania fizycznego.
kat, bdb
Fot. Materiały prasowe/UTH Radom