Reklama
Reklama
Reklama

Rejestracja list zakończona

27 września 2007
O północy zostały zamknięte listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Do tej godziny pracowała także radomska okręgowa komisja wyborcza. Kampania nabiera tempa.Kto zasiądzie w komisjach?


Jak informuje dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Radomiu Elżbieta Białkowska, w naszym okręgu zarejestrowano listy siedmiu komitetów wyborczych, które wystawiają kandydatów do Sejmu. Są to: Platforma Obywatelska, Lewica i Demokraci, Liga Poliskich Rodzin, PSL, Polska Partia Pracy, Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej. Do Senatu swoich kandydatów zgłosiły: dwóch PSL i PiS oraz po jednym PO, LiD, Prawica Marka Jurka i Unia Polityki Realnej.

Rejestracja odbyła się bez większych kłopotów; komitety zebrały wymaganą - a czasem nawet większą (czyli ponad 5 tys. do Sejmu i 3 tys. do Senatu) - liczbę podpisów. - Były pojedyncze przypadki, kiedy komisja zakwestionowała podpisy. Zdarzyło się też, że dwa komitety pomyłkowo przedstawiły te same podpisy na listach poparcia do Sejmu i Senatu - wyjaśnia dyr. Białkowska.

Dziś w południe odbędzie się losowanie członków obwodowych komisji wyborczych. W Radomiu będzie ich 110, w każdej zasiądzie od 6 do 10 osób plus jeden przedstawiciel samorządu. - Czternaście komitetów zgłosiło 1110 kandydatów - informuje rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota.

 

Reklama