Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego. Marszałek chce kupić kamienice w Rynku

30 listopada 2022

Straszące swoim wyglądem i w bardzo złym stanie technicznym kamienice znajdujące się na Mieście Kazimierzowskim mają szansę na całkowitą metamorfozę. Budynkami na rogu Rynku i ul. Rwańskiej zainteresowany jest samorząd województwa mazowieckiego, który planuje je zakupić dla Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

 

Kamienica od lat podparta jest drewnianymi stemplami (fot. wposzukiwaniu.pl) .

 

 

Jak przekazał Rafał Rajkowski, marszałek województwa mazowieckiego, zakup kamienic jest w trakcie procedowania. - Z jednym z właścicieli w zasadzie porozumieliśmy się, z drugim prowadzimy w dalszym ciągu rozmowy. To dwie kamienice, które są ze sobą połączone, więc zależy nam na zakupie obydwu. Wydaje się, że jeszcze chwilkę te negocjacje będą trwały, ale mogę uspokoić, że robimy wszystko, żeby osiągnąć sukces - zapewnia marszałek Rajkowski. Dodaje, że jak będzie miał pełniejsze dane, wtedy poznamy więcej szczegółów.

Rafał Rajkowski nie mówi na razie o cenie. - Poinformujemy jaką wynegocjujemy, albo zapłacimy taką, jaka znajduje się w operacie szacunkowym - wyjaśnia.

Po gruntownym remoncie do kamienic miałaby się przenieść administracja Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Kamienice, o których mowa, to jedne z ostatnich tak zaniedbanych budynków w Mieście Kazimierzowskim. Niedawno za pieniądze samorządu województwa mazowieckiego odrestaurowane zostały Domy Gąski i Esterki, gdzie otwarto Muzeum Historii Radomia, wcześniej miasto za unijne pieniądze odnowiło gruntownie Kamienicę Deskurów, a spółka Rewitalizacja kamienicę w Rynku, gdzie przez lata mieściła się apteka Kasprzykowskich.

bdb

Tags