• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

ROK zaprasza na koncert do parkowej muszli. Będzie to spotkanie z muzyką etniczną

11 maja 2021

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 15 maja, o godz. 17 do muszli koncertowej w parku Kościuszki na spotkanie z muzyką etniczną. Wystąpi zespół Etnos Ensemble, który łączy ludowe rytmy bałkańskie, klezmerskie i słowiańskie. Organizatorzy zachęcają do wsparcia ROk poprzez zakup biletu w cenie 10 zł.

 

Etnos Ensemble (fot. Materiały prasowe/ ROK)

 

- Mimo obostrzeń i zakazu grania w sali koncertowej, pragniemy się spotkać z melomanami, a skoro wolno nam grać w plenerze, to właśnie tak zrobimy. A będzie mocno energetycznie, wiosennie i klimatycznie, zapewni nam to muzyka zespołu Etnos Ensemble. Koncert będzie dostępny dla każdego, ale będzie nam niezwykle miło jeśli wesprzecie nas w tych ciężkich dla kultury czasach i zakupicie bilet – cegiełkę pod hasłem „Wspieramy kulturę” w cenie 10 zł., która pozwoli na wstęp do wyznaczonej strefy widowni przed muszlą - podkreśla Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.

W programie: muzyka bałkańska, polska i żydowska oraz autorskie kompozycje Etnos Ensemble w nowych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry.

Z miłości do muzyki etnicznej

 Na scenie obok muzyków Radomskiej Orkiestry Kameralnej wystąpi Etnos Ensemble – zespół, który powstał z  miłości do muzyki etnicznej, a więc tego, co piękne, proste, tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka. Etnos Ensemble tworzy czterech wytrawnych instrumentalistów (Bartosz Pacan –  klarnet, Konrad Merta –  akordeon, Piotr Gach –  wiolonczela, Michał Kapczuk -  kontrabas). Każdy z członków zespołu stanowi wyjątkową indywidualność i dysponuje własnymi doświadczeniami zdobywanymi w ramach rozmaitych projektów. Artyści, mając wszelkie narzędzia klasycznie wykształconych muzyków, realizują się w poszukiwaniu mistrzowskiej prostoty w melodiach ludowych. Pragną dawać ludziom jak najwięcej radości, zabawy i uśmiechu jednocześnie zapraszając do chwili relaksu i odpoczynku w muzyce. Panowie w swojej twórczości łączą tradycyjne inspiracje ludowe: słowiańskie, bałkańskie, klezmerskie oraz arabskie z elementami improwizacji i jazzu wydobywając z nich to, co unikatowe, prawdziwe i śliczne. Styl, który prezentują jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek.

 

 

Tags