Reklama

Ruch w spółkach

16 lutego 2007

- Będą zmiany w gminnych spółkach - przyznaje wiceprezydent Radomia Robert Skiba. Największe czekają Rewitalizację i Administratora, spore - MPK.

Robert Skiba Potwierdzają się informacje, że magistrat chce połączyć dwie gminne spółki Administratora i Rewitalizację. - Obie zajmują się prawie tym samym. To firmy właściwie developerskie - przekonuje wiceprezydent Radomia Robert Skiba. - Nowe rady nadzorcze, które funkcjonują już w tych podmiotach ocenią, czy takie zmiany są możliwe i zasadne.

Zdaniem prezydenta połączenie obu firm byłoby uzasadnione ekonomicznie. - Po co obie mają się powielać, skoro mogą pracować lepiej i za mniejsze koszty? - pyta.

Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej czeka gruntowna restrukturyzacja. - Przez ostatnie cztery lata MPK spadało po równi pochyłej - twierdzi Skiba. - Za ten okres ma 4 mln zl straty. Jest to jednak spółka gminna i musimy o nią dbać, tak aby nie traciła na wartości i aby przejazdy były tanie.

Prezydent podkreśla, że miasto będzie organizowało przetargi na obsługę linii komunikacji miejskiej. Przy czym nie obawia się oporu i kłopotów ze strony dość silnych w MPK związków zawodowych. - Bardzo dobrze mi się z nimi rozmawia. Związkowcy są za zmianami i poprawą ekonomicznej sytuacji firmy, bo to także leży w ich interesie - zapewnia R. Skiba.