• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ruszył punkt szczepień dla zmotoryzowanych. Wcześniej trzeba się zarejestrować

12 maja 2021

Zmotoryzowani mogą – niemal w dwa tygodnie od gotowości – szczepić się przeciwko COVID-19 w punkcie drive-thru na parkingu przy ul. Dębowej. W tym tygodniu otrzymał on prawie tysiąc preparatów Pfizera. Pacjenci nie muszą nawet wysiadać z samochodu.

 

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Jak już pisaliśmy, punkt powstał dzięki współpracy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Wojsk Obrony Terytorialnej. Działają tu cztery stanowiska, w dwóch przyjmuje personel RSS, w dwóch - wykwalifikowani żołnierze WOT. W tym tygodniu szczepienia będą prowadzone do soboty w godz. 10-18. Natomiast w przyszłym, spodziewana jest dostawa 1,5 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson. Punkt drive-thru będzie czynny od środy do niedzieli w godz. 10-18.

Aby skorzystać ze szczepienia, należy mieć e-skierowanie i zarejestrować się w systemie Ministerstwa Zdrowia na konkretny dzień i godzinę. Wyjątkiem będą osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które od poniedziałku, 17 maja będą mogły się szczepić bez rejestracji.

Przypomnijmy: od ubiegłego tygodnia działa także Punkt Szczepień Powszechnych w Domu Kultury „Idalin” przy ul. Bluszczowej. – Mamy stamtąd sygnały, że niekiedy na koniec dnia pozostaje nawet kilkadziesiąt niewykorzystanych szczepionek. Dlatego warto po godz. 17 przyjechać i sprawdzić. Jeżeli takie szczepionki są, można skorzystać z nich nawet bez wcześniejszej rejestracji. Najważniejsze jest to, by żadna się nie zmarnowała i jak najwięcej osób mogło się zaszczepić – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

kat

Tags